Akıllı Telefon Kullanıcıları Dikkat!

Akıllı Telefon Kullanıcıları Dikkat!

Akıllı Telefon Kullanıcıları Dikkat!
Akıllı Telefon Kullanıcıları Dikkat! hande
Bu içerik 161 kez okundu.
Reklam

Akıllı Telefon Kullanıcıları Dikkat! Bu Mesajla Tüm Banka Hesaplarınızı, WhatsApp Mesajlarınız ve Fotoğraflarınız Çalınabilir!

Dünya üzerinde milyonlarca kişi Android telefon kullanıyor. Artık ya IOS ya da Android var. Eskiden seçenek tekti ve bu seçenekteki telefonlarda da yılan oyunu ve arama yapmak vardı. Şimdi öyle değil, banka hesaplarımız, en özel fotoğraflarımız, WhatsApp görüşmelerimiz ve her şey Android ve IOS telefonlarda.

Bunu çok iyi bilen bilgisayar korsanları da saldırıya geçti. Amerika’dan yayılan bilgisayar korsanı dalgası, bugüne kadar iki yüz bin insanın banka hesaplarının boşaltılmasına, WhatsApp fotoğraflarının çalınmasına ve özel görüşmelerin alınmasına neden oldu. Bunu da tek bir bağlantıya tıklattırarak yapan bilgisayar korsanları şimdi de Türkiye’ye dadandı. Yapılan araştırmada kayıtlı suç bildirisi şu ana kadar on bini geçti. ‘Telefonumu hacklediler, tüm banka hesaplarım soyuldu’ gibi başlıklarla açılan suç bildirilerinde bugüne kadar hep ortak bir nokta görüldü. WhatsApp’tan bir mesaj geliyor tanıdığı kişiden. O kişi link göndermiş oluyor sanki Youtube ya da bildiği bir sayfa linki gibi. Tıklıyor ve sayfa açılıyor. Herhangi bir şey yok. Olanlar bundan sonra oluyor. 

Gerçek Sitelerin Alan Adlarını Taklit Ediyorlar!

Milliyet web sitesini ele alalım. ‘rnilliyet’ burada tam olarak ne yazıyor sizce? Milliyet mi yoksa r n illiyet mi yazıyor? Eğer farkı anlayamıyorsanız ve bu haberi görmemiş olsaydınız siz de oltaya takılmış olacaktınız. Oltacılık adı verilen bu bilgisayar korsanlığı türünde önce arkadaşınızın WhatsApp hesabı hackleniyor. Sonra daha önce görüştüğü kişiler WhatsApp üzerinde sessize alınıyor ve ‘Şu habere hemen bak’ yazıp altına da rnilliyet.com gibi linkleri arkadaşlarınıza gönderiyorlar. Tüm hırsızlık bu noktada başlıyor.

Aslında Site Birebir Aynı Oluyor! Anlaşılmıyor!

Milliyet web sitesinden alınan bir haber sayfasının aynısını yapıyorlar aslında fark edilmiyor. Ama siz haberi okurken site arka planda tüm telefonunuzu hacklemeyi başarıyor. Ardından bilgisayar korsanları da hemen tüm fotoğraflarınızı kendi sunucularına yedekliyor, banka hesaplarınıza girmeye çalışıyor ve WhatsApp, Instagram ve Facebook verilerinizi kopyalıyor. Banka hesabınızda para varsa ve herhangi bir çekim engeli yoksa ya da kripto paralarınızda, tüm nakit paranız kripto para yatırımı olarak yatırılıp kendi TXID adreslerine çekiliyor. Bu sayede bankada iz bırakılmıyor, galeride ne kadar fotoğrafınız varsa çalınıyor. 

Kaynak: https://tvmanset.com/akilli-telefon-kullananlarin-dikkatine-bu-mesajla-tum-banka-hesaplarinizi-whatsapp-mesajlarinizi-ve-fotograflarinizi-caliyorlar_17313.html

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?