Almanya harekete geçti

Almanya harekete geçti
Almanya harekete geçti hande
Bu içerik 404 kez okundu.
Reklam

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde ikinci ay geride kalırken, ABD ve Batı ülkelerinin Ukrayna’ya askeri desteği de sürüyor. En son, Almanya Federal Meclisi’nde “Avrupa'da Barış ve Özgürlüğü Savunmak, Ukrayna'ya Kapsamlı Destek” adlı Ukrayna’ya ağır silah sevkiyatı önergesi kabul edildi.

Reuters, bu kapsamda Almanya’nın Ukrayna’ya obüs sistemi yollamaya hazırlandığını öne sürdü. Reuters’a konuşan bir kaynak, Berlin’in konuyla ilgili Hollanda hükümetiyle görüşme halinde olduğunu söyledi.

Almanya’nın temin edeceği obüslerin, kundağı motorlu obüslerden olduğu da öne sürüldü. Bu araçları yüksek hareket kabiliyetine sahip genellikle paletli, üstlerinde obüs, havan, roket veya güdümlü füze taşıyan araçlardır. Bu silahlar çatışma bölgesine uzun menzilli dolaylı ateş gücü sağlarlar.

Dün de ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Ukrayna'ya sağlayacakları 90 obüs sisteminin yarısından fazlasının bu ülkeye ulaştığını, bu sistemlerle ilgili ilk grup Ukrayna askerlerinin eğitimlerinin tamamlandığını açıkladı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?