Ripple Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple Nedir? Nasıl Alınır?
Ripple Nedir? Nasıl Alınır? hande
Bu içerik 70 kez okundu.
Reklam

 

Ripple Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto paralar, başlangıçta mevcut olan birtakım sorunları çözmek amacıyla tasarlanmıştır. Küresel finans piyasalarında işlem görecek piyasa araçları olarak düşünülmemişti.

 Bunlar üçüncü taraf para transfer şirketleri ve geleneksel ticari bankalar seviyesinde ele alınmıştır. Bunlarla birlikte, bu ödeme sistemleri be küresel para sistemi, birçok zorluklarla dolu. 

Ripple (XRP) ismiyle bilinen kripto paranın kavramsallaştırılmasına neden olan da bu zorluklardır. Ripple, dünya genelinde sınır ötesi ödemelerinin gerçekleştirilmesi için tasarlanmış kurumsal bir blok zincir çözümüdür.

Ripple Avantajları Nelerdir?

Ripple'ın kullanıcısı olmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlara bakmak gerekirse;

Ripple, para transferleri sırasında blok zincir teknolojisi ile çok düşük fiyatlara ve kısa sürelerde uluslararası transfer seçeneği sağlamaktadır. Piyasa değeri en yüksek olan üçüncü kripto parası Ripple (XRP), çok yüksek bir işlem hacmine sahiptir. Bu durum nedeniyle çok sayıda borsada işlem görmektedir.

                               

Büyük ödeme sistemleri firmalarıyla ve bankalar ile sağladığı sözleşmeler ile gün geçtikçe değerini katlamaya devam etmektedir. Bitcoin gibi bir merkeziyetsiz kripto para birimi ile karşılaştırıldığı zaman, bu kripto para birimi değerlerinin tersine değerinin kar eden firmaya dayandırılması Ripple'ı diğer kripto para birimlerinden ayıran en önemli faktör olarak öne çıkmaktadır.

Ripple (XRP) Nereden ve Nasıl Alınır?

Kripto para rehberleri ile kripto para hakkında bilgi sahibi olduktan sonra ve Ripple hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, Ripple almak için gerekenlere bakmalıyız. Diğer birçok kripto para gibi Ripple (XRP)’yi piyasada bulunan neredeyse büyün borsalardan satın alabilirsiniz. Kullanıcıların Binance borsasını tercih etmesinin nedeni, Binance borsasının güvenli, hızlı ve dünyaca yayın olan bir borsa olmasıdır. Binance borsası üzerinden XRP’yi de satın alabilirsiniz. Binance üzerinden Binance komisyon indirim kodu ile ömür boyu yapacağınız işlemlerde komisyon indiriminden yararlanarak kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

Ripple Cüzdanı Ne İşe Yarar?

Ripple cüzdanları, sahip olunan Ripple birimlerini saklayan bir cüzdan olmayıp sahip olunan Ripple birimlerinin kullanılabilmesi için özel anahtarlara sahip olan bir yazılımlardır. Cüzdanlar, Ripple miktarının görüntülenebileceği ve blok zincir ile diğer Ripple cüzdanları arasında transfer yapılabilmesini sağlayan bir sistemidir.

Güncel Binance Referans (Komisyon İndirimi) Kodları (Ömür Boyu Geçerli)

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance Futures vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505
                                             

 

​​​​​​​

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık