Akustik Tavan Panelleri

Akustik Tavan Panelleri
Akustik Tavan Panelleri hande
Bu içerik 127 kez okundu.
Reklam

Akustik Tavan Panelleri

Mimari açıdan tavan kaplaması yapmanın birden fazla yolu bulunmaktadır.  Asma tavan panelinin en büyük avantajı demonte olabilmesidir. Parçaların kolayca sökülüp takılması tesisatta çıkan problemlerin kırım yapılmadan kolayca halledilmesine olanak sağlar. Akustik asma tavan panellerinin montajı, istenenden fazla yüksekliğe sahip odaların boyutlarını azaltmak, tavandaki sistemleri ve kusurları gizlemek ve odaların akustik konforunu iyileştirmek için planlamacıların ve mülk sahiplerinin sıklıkla düşündüğü bir çözümdür. Akustik Tavan Panelleri kullanırken amaçlanan işlevsel ve estetik olmasıdır. Akustik Tava Panelleri, tavana asılmak için özel aparatı bulunan ve seslerin yoğun olduğu ortamlarda, ses karışıklıkları oluşmaması ve yankı yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Yüzeyi akustik yetenek kazandırılmış kumaş ile kaplanan yüzer tavan paneli istenilen renklerde temin edilebilmektedir.

Örneğin iş yerlerinizde, çağrı merkezinde ya da alışveriş merkezlerinde vb. ortamlarda insan sayısı çok olan mekanlarda konuşma sesleri birbirine karışmakta ve bunun sonucunda ses karmaşası oluşmaktadır. Tavan ses izolasyonu, duvarın ve zeminin ses izolasyonuna ve akustik yalıtıma etkisi kadar önemlidir. Ses ve titreşimler duvarlardan tavana yansıdıktan ve tavan yüzeyine çarptıktan sonra etrafa istenmeyen bir şekilde dağılıp ses kirliliği ve gürültü oluşturabiliyor. Tüm bu sebeplerden dolayı tavanda belirli noktalara akustik yüzer tavan paneli uygulanmaktadır. Paneller ortamın mimarisine ve tasarımına göre birçok renk, şekil ve modellerde üretilmektedir. Bu sebeple mekanın dizaynına hiçbir problem yaşatmadan ve istediğiniz mimari atmosferi oluşturabilirsiniz. Ürün konumlandırması tercihinize göre dizayn edilebilen estetik görünüme sahip akustik asma tavan panelleri iç mekan akustiği iyileştirilmesine kullanılabilir. T-24 taşıyıcı sistem ile istenilen aks aralıkları ile döşenebilir. Özellikle sinema salonları, konferans salonları, ofis ve hastaneler için tavan yüzeylerinden yansıyan seslerin sönümlenmesinde etkili ürünlerdir. Sinema salonlarından ev müzik prodüksiyon stüdyolarına kadar akustik tavan ve duvar panelleri hem görsel hem de akustik açıdan hoş bir alan yaratmanıza yardımcı olur. Akustik Tavan Panelleri çağrı merkezlerinde, kafelerde, açık ofisler, toplantı salonlarında, spor merkezlerinde ve fuar alanları gibi birçok mekanda kullanarak ortamın ses akustiğini düzenleyebilir.

Ses emici olduğundan ortamın ses akışını düzenler. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen akustik tavan panelleri teknik şartnamelere uyun olarak üretilmekte olup, alanlarınızda uzun yıllar kullanabileceğiniz ürünleri üretmektedir. Akustik Tavan Panelleri ortamdaki akustiği kontrol altına almaktadır. Yani eko, yankı, uğultu gibi ses sorunlarını ve istenmeyen sesleri düzenlemede kullanılırlar. Renk seçenekleri ile şık görünüm sağlar ve yüzer tavan paneli sayesinde ortama dekor açısından farklı bir hava katmakla beraber ses sorunlarını çözümleyecek bir üründür. İç mekanda akustik değerlerin olması gereken seviye için duvar ve tavan yüzeylerinde son katmanda akustik kumaş bulunan malzemeler tercih edilebilmektedir. Tercih sebebi şudur ki dekoratif ürünler arasında en çok beğeni göre ürünler akustik kumaş kaplama ürünlerdir. Alanınıza uygun bir çok akustik materyaller hakkında bilgi edinmek adına Turkish Acoustic web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?