Bu haftaki röportaj konuğumuz, yazar Semiha AYDEMİR.

Bu haftaki röportaj konuğumuz, yazar Semiha AYDEMİR.
Bu haftaki röportaj konuğumuz, yazar Semiha AYDEMİR. News Tanıtım
Bu içerik 290 kez okundu.

Bu haftaki röportaj konuğumuz, yazar Semiha AYDEMİR. Kendisi ile son romanı “Dünden Bugüne”, edebiyatı, kendi felsefesi ve yazarlık üzerine konuştuk.

 

  1. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

 

Tabii ki, ismim Semiha 26 yaşındayım. İki tane kızım var. Aynı zamanda anneyim. Afyonkarahisar’da yaşıyorum. Çocukluğum küçük bir köyde geçti. Şimdi ise dışarıdan lise okuyorum, bitmesine çok az kaldı. Ben insanların gelişmeye ve öğrenmeye her daim açık olmaları gerektiğini ve sonuna kadar bunu zorlamaları gerektiği kanısındayım.

 

 

  1. Kendinizi ne zaman yazar olarak tanımlamaya başladınız?

İçimdeki yazmaya olan hislerimi bastıramayacağımı anladığımda ve ‘Dünden Bugüne’ adlı kitabımı yazmaya karar verdiğimde kendimi yazar olarak görmeye başladım. Hani, Mevlana’nın bir sözü vardır; “İnsanı gördüklerinde değil göremediklerinde ara” diye. Çok doğru bir söz, insanı göremediklerimizde aramak gerekiyor gerçekten, çünkü kimin içinde ateş var, kimin içinde ise mutluluk, hüzün vs. var bilemeyiz gerçekten. Dış görünüş her zaman bizi yanıltır. O nedenle bende içimden gelenleri daha fazla durduramadım, kitaba dökmek istedim.

 

  1. Türkiye’de ve dünyada en beğendiğiniz yazar / yazarlar kimler?

Mümin Sekman, Hayati İnanç, Serdar Tuncer, Esra Ezmeci, Dexter Yager, Bill Quain, ph-D, Jon Gordon.

 

  1. İlk kitabınızı bastırmayı ne zaman düşündünüz?

Kitabım tam olarak bir içerik kazanmaya başladığında bastırmaya karar verdim.

 

  1. Ne tür okuyucu kitlesine hitap ediyorsunuz?

Düşünmeyi seven, kendiyle barışık olmayı seven, kendini sevmeyi seven ve en azından bunun için çaba sarf eden, empati kurmayı seven, anlayış yeteneği yüksek bir okuyucu kitlesine hitap ediyorum. Kitabımı kime verdiysem, akıcı bir kitap olduğunu çok anlaşılır bir kitap olduğunu söylediler.

 

  1. Kitabınızın teması nedir?

Kitabın teması, kişisel gelişim ağırlıklıdır. Kendimizle baş başa kalmamızı ve kendimize sorular sorup, cevabı yine kendimizde bulabileceğimiz bir kitap.

 

 

  1. İlham kaynağınız nedir?

Yaşadıklarımdan daha doğrusu. Hayata olan bakış açımdan ilham aldım. Her yaşadığım olaydan ve her insandan çıkardığım derslerden dolayı, düşünmeyi çok sevdim. Benim ilham kaynağım, her insanın içindeki beni bulmasıyla alakalı. Çevremdeki kalıcı ve dünden bugüne süre gelip bu günlerimizi de ele geçiren zor ve olumsuz geçen dünlerimizden çıkardığım tecrübelerdir.

 

  1. Okurlar eserinize nereden ulaşabilir?

odessayayinevi.com’dan ulaşabilirler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı