Çamaşır Makinesinin Ön Kapağı Neden Açılmaz? Çamaşır Makinesi Açılmayan Ön Kapak Nasıl Tamir Edilir?

Çamaşır Makinesinin Ön Kapağı Neden Açılmaz? Çamaşır Makinesi Açılmayan Ön Kapak Nasıl Tamir Edilir?
Çamaşır Makinesinin Ön Kapağı Neden Açılmaz? Çamaşır Makinesi Açılmayan Ön Kapak Nasıl Tamir Edilir? News Tanıtım
Bu içerik 388 kez okundu.

Çamaşır Makinesinin Ön Kapağı Neden Açılmaz? Çamaşır Makinesi Açılmayan Ön Kapak Nasıl Tamir Edilir?

Çamaşır makinelerinin en temel bileşeni olan ön kapağı, yıkama programı devam ederken açılamaz. Çünkü temel çalışma prensibi gereğince sistem güvenliği sağlamak üzere ön kapağı otomatik olarak kilitler. Kapak kilit mekanizması tüm program boyunca devrede kalır ve bu süre boyunca kesinlikle açılamaz. Ancak makinenin çalışmayı bitirdiği veya çalışmadığı zamanlarda da ön kapak açılamıyor ise teknik bir sorun vardır. Çünkü bu zamanlarda çamaşır makinesinin ön kapağının sorunsuz bir şekilde zorlanmadan açılabiliyor olması gerekir. Sulatnabeyli Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz makinenizdeki bu sorunun giderilmesi için profesyonel ekipmanlarla dünya standartlarına uygun arıza onarım müdahalelerini yerinde gerçekleştirir.

Çamaşır Makinesi Ön Kapağı Neden Açılmaz?

Çamaşır makinenizin ön kapağının açılmamasına neden olabilecek birden fazla teknik sorun ihtimali söz konusudur. Makinenin güvenlik nedeniyle kilitlemediği zamanlarda açılmayan ön kapak genellikle;

  • Su tahliye işleminin yapılamadığı durumlarda makine içerisinde su kaldığında,
  • Makinenin çok aşırı yüklenmiş olması,
  • Çamaşır makinesi kapak kilit mekanizmasının arızalanması veya mekanizmaya akım taşıyan kabloların arızalanması veya yerinden çıkması,
  • Program aygıtının, makinedeki programın bittiğini algılayamaması nedeniyle kapak kilidini devre dışı bırakmaması,

Şeklindeki nedenlerle meydana gelir. Bu arızalar Kurtköy Arçelik Servisi merkezimiz tarafından kaliteden ödün vermeden en ekonomik şekilde kısa süre içerisinde giderilir. Böylelikle makinenizi en kısa süre içerisinde yeniden ilk günkü kalite ve performans verimliliğinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Ön Kapak Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Makinenizin ön kapağını açmayı denediğinizde açılmaması halinde ilk olarak kapak ve kapak kilidi arızası değerlendirilir. Makinenizin ön paneli sökülerek, arızalı kapak kilit mekanizması yerinden sökülür ve yerine yenisi takılır. Bu parça değişim işlemi oldukça düşük maliyetlere mal olmaktadır. Çamaşır makinesinin içerisinde su kalmasından dolayı kapak açılmıyor ise su tahliye bileşenleri kontrol edilir. Su tahliye filtresi ve hortumunun tıkalı olup, olmadıklarına bakılır ve tıkanma tespit edilir ise anında temizlenir. Su tahliye pompası arızalanmış ise yine alt kısımdan motora ulaşılarak, çıkartılı ve yenisiyle değiştirilir. Pendik Arçelik Servisi firmamızın tüm bu çamaşır makinesi kapak onarım işlemleri 1 yıl garanti desteğiyle uygulanmaktadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı