Endüstriyel Kapı Sistemleri

Endüstriyel Kapı Sistemleri
Endüstriyel Kapı Sistemleri News Tanıtım
Bu içerik 360 kez okundu.

Endüstriyel Kapı Sistemleri

Endüstriyel kapı sistemleri, kapı modellerine göre daha sık tercih edilen, yüksek kalite yalıtımıyla, güvenlik ön plandadır. Fabrika veya depo gibi binaların, mal giriş-çıkış ve yükleme-boşaltma noktalarında, sirkülasyonun oluşmasını sağlamak, endüstriyel kapıların tercih edilmesini sağlar.

Gövdesi 40 milimetrelik sandviç paneller, galvanizli çelik sac arasında enjekte edilen yoğun izolasyon içeren poliüretan sayesinde, kullanıldığı mekânda ısı ve ses izolasyonu sağlanır. Depo, fabrika alanları dışında otoparklar, otomobil galerileri, fuar, sergi, üretim depoları ve oto yıkama tesisleri gibi denetim amacından kullanılan tüm alanlarda endüstriyel kapılar tercih edilmektedir.

Endüstriyel Kapı Nasıl çalışır?

Tavan yüksekliği, kapı üst kotu arasındaki alanın faydalı bir şekilde kullanılmasıyla, raylar aracılığıyla çalışır. Farklı şekilde monte edilebilir. Standart, yüksek, düşük ve giyotin yataklama seçenekleriyle uygulanır. Genellikle beyaz renk seçilse de farklı endüstriyel kapı renkleri de mevcuttur. Binanın dış cephesine uygun şekilde tasarlanabilir.

Motor sistemi sayesinde, otomatik uzaktan kumanda ile kullanılabilir veya zincirli sistemle manuel olarak tercih edilebilir. Yandan direkt milden tutularak motor sistemiyle veya aynı işlevi gören caraskallı zincir sistemiyle uygulanmaktadır. Aydınlatma amaçlı, belirtilen sıralarda çift cidarlı akrilik camdan oluşan pencereler takılabilir.

Endüstriyel kapı, hareketini sağlamak için raylardaki tekerleklerin setleri, sessiz çalışması amacıyla polamid malzemesinden üretilmiştir. Kapının yataklama ve boyutuna göre farklı modelde tamburlara, çelik halatların sarılmasıyla çekilir. Hatların kopması ya da yayların kırılması, emniyet güvenlik sistemi sayesinde kapının düşmemesi sağlanır.

Endüstriyel (Seksiyonel) Kapı Faydaları

Öncelikli tercih sebeplerinden birisi; giriş çıkışların gözetim altında tutulması, kapının kullanıldığı alanda, güvenlik önemlerinin sağlanması için endüstriyel kapı odak tercihlerden birisidir. Standart kapılardan farklı olmasıyla kullanıcının memnuniyetini karşılamaktadır. Standart kapı mekanizmasında içe açılım söz konusudur, iç mekânı kısıtlamaması sebebiyle istenilen performansı karşılamaktadır.

Endüstriyel kapı, mekânın alanını kısıtlamayacak şekilde açılım mekanizmasına sahiptir. Yerden yukarıya doğru açılması, mekânın kullanılabilecek alanını genişletmektedir. Ses ve ısı yalıtımı için başka materyal kullanım gerektirmez, içerideki hava koşullarının ve ses düzeyine karşı, imkân sunduğu izolasyonu sağlar. Kullanıldığı alana göre, mekânın estetik görüntüsüne uygun tasarlanabilir.

Massaotomasyon.com

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı