Parmak İzi Kapı Açma Sistemi

Parmak İzi Kapı Açma Sistemi
Parmak İzi Kapı Açma Sistemi hande
Bu içerik 171 kez okundu.
Reklam

Parmak İzi Kapı Açma Sistemi

 

Kurum veya şirketlerin giriş ve çıkışa kapılarında güvenlik amaçlı parmak izi kapı açma sistemi kullanıla bilinmektedir. Birçok kurumda kapı kilitleri elektronik sisteme tanımlı kartlar ile gerçekleştirilmektedir. Tanımlı kartlar yardımı ile giriş çıkış yapılmaktadır.

 

Fakat tanımlı kartlar ile giriş ve çıkışlarda zafiyetler görüle bilinmektedir. Kartların kaybolması veya çalınması durumunda, kartı buluna veya çalan bireyler, çipli kartlar yardımı ile kolaylıklara kurum veya şirkete giriş yapabilmektedirler. Bu durumlardan kaçınmak için tercih edilen ve rağbet gören güvenlik sistemlerinden biri de parmak izi kapı sistemidir.

 

Parmak İzi Kapı Kilidi Nasıl Kullanılır?

 

Parmak izi kapı kilit sistemi son dönemlerde aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Parmak izi kapı kilit sistemi öncelikle talep edilen kapıya monte edilmektedir. İş yeri veya ofiste çalışan personel veya ofise girip ve çıkışlarına izin verilen bireylerin parmak izleri alınarak sisteme kayıt edilmektedir. Parmak izi kapı kilidi diğer kilitlerden farklı olarak, bir parmak değil bireyin on parmağının da izi alınarak sisteme yüklene bilinmektedir.

 

Parmak izleri sisteme kayıt edilip, cihaza tanımlandıktan sonra kapıdan giriş yapacak bireylerin, kapının koluna veya kapının girişine yerleştirilen parmak izi okuma yuvasına parmaklarını yerleştirmeleri gerekmektedir. Sistem yuvaya yerleştirilen parmak izini, kayıtlarda ki izler ile analiz ettikten sonra izler örtüşüyorsa kapının açılması için kapı merkezine komut göndermektedir.

 

Parmak İzi Kapı Kilidi Güvenilir Mi?

 

Parmak izi kapı kilidi en çok güvenilen, güvenlik sistemlerinden bir tanesidir. Kapı koluna yerleştirilen parmak okuma sistemi yardımı ile giriş yapan bireylerin on parmağı da okutularak onay vermektedir. Parmak izi kapı kilidi talebinde bulunan bireyler, talep ettikleri parmak izi kapı kilitlerini kullana bilmektedirler. Parmak izi kapı kilidi, kapı koluna, kapının her hangi bir yerine veya duvara monte edile bilinmektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?