Hasta Yatağı Temizliği Nasıl Olmalı?

Hasta Yatağı Temizliği Nasıl Olmalı?
Hasta Yatağı Temizliği Nasıl Olmalı? hande
Bu içerik 176 kez okundu.
Reklam

Hasta Yatağı Temizliği Nasıl Olmalı?

Hasta yatağı temizliği son derece titizlik gerektiren konuların başında gelir. Yatak şiltelerinin sıcak su ile yıkanması ve temiz bezlerle kurulanması gerekir. Hasta yatağında yer alan şilte üzerindeki örtülerin kesinlikle pamuklu olan ve cilde uyumlu organik ürünlerden yapılmış olması gerekir. Hasta yataklarındaki bu bezlerin sık aralıklarla temizlenmesi, hastanın sağlığı açısında son derece önem taşır.

Hasta yatağı temizliğinde odanın havalandırılması da önemli konulardandır. Yatak temizliğini yapacak olan kişilerin konu hakkında uzman olmaları ve temizlik esnasında eldiven kullanmaları gerekir. Hasta yatağını temizleyen kişilerin ellerinden mikrop bulaşmaması için bu son derece önem taşır. Yatan hastaların ameliyat çıkışlı hastalar da olabileceği düşünülerek, hijyenik yaklaşımlar son derece önemlidir.

 

  

 

Hasta Yataklarında Olması Gereken Özellikler

 

Hasta yatağında olması gereken özelliklerin başında, vücuda uyumlu olan ortopedik özellikler gelir. İleri yaşlı hastalar için önerilen, havalı hasta yataklarıdır. Hava kanalları geçen hasta yatakları, yatan hastaya sürekli serinlik hissi verir. Yaşlı hastaların incelen cilt yapıları yüzünden hava aldıran yataklara ihtiyaçları bulunur.

 

 

 

 

Havalı hasta yatakları bu işlevleri nedeniyle sağlık için kullanımı önerilen yataklardır. Elektrikle çalışan motorlu yataklar da yatağın hareket etmesini sağlamaları açısından önem taşır. Yatan hasta yardımsız şekilde yatağın belli bölümlerini rahatlıkla hareket ettirebilir. Bu sayede, hasta kimseye ihtiyaç duymadan yemek yeme gibi temel aktivitelerini kolaylıkla yerine getirebilir.

Kiralık Hasta Yataklarında Model Zenginliği

 

Hasta yatağı kiralama zengin model çeşitliliği nedeniyle tercih edilen uygun maliyetli seçenekler arasındadır. Kiralık hasta yataklarında çok farklı model içerikleri yer alır. Motorlu hasta yatakları, manuel çalışanlar, havalı yatak tasarımları farklı modellerde bulunur. Kiralık hasta yataklarının temizlik ve bakımlarının yapılmış olması da güvenle kullanma nedenlerinin başında gelir. Hasta yatağı alırken kalite standartlarına uygunluk ta önem taşır.

Dayanıklı olması, paslanmaz yapıda olması yatakların tercih nedenlerinin başında gelir. Hasta yatağı alacak olanların yaşı, kilosu ve geçirdiği rahatsızlıklar da önemli konulardır. Kişiye özel yataklar, hastalığın daha kolay atlatılmasını sağlar. Sağlam ve fonksiyonel hasta yatakları için www.ilgihastakaryolasi.com sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?