Kokteyl Organizasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli

Kokteyl Organizasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli
Kokteyl Organizasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli News Tanıtım
Bu içerik 375 kez okundu.

 

Kokteyl Organizasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli

Kokteyl nikâhı, son zamanlarda çiftlerin tercih etme eğiliminde olduğu organizasyon alternatiflerinden biridir. Aslında pasta ve meşrubatların sunulduğu organizasyon ikramının çok daha gelişmiş bir şekli olarak tanımlayabiliriz. Kokteyl organizasyonlarında; Misafirlere en az 8-9 çeşit atıştırmalık ve içecek servisi yapılmaktadır. Bu atıştırmalıklar genellikle masanın ortasında tek tabak olarak veya her misafir için organizasyon kokteyl tabağı olarak servis edilebilir.

Organizasyon kokteyli fiyatları misafirlere göre daha ucuz olduğu için zahmetsizce keyifli bir etkinlik düzenlemek isteyenler için idealdir. Kendinize özel bir menü oluşturabilirsiniz. Kokteyl organizasyonu çoğunlukla ayakta yapılan etkinliklerdir. İnsanlar genel olarak bir sohbet ve muhabbet içindedirler. 

Kokteyl Organizasyonu Nasıl Yapılır? 

Kokteyl organizasyonları ortalama 3 ila 4 saat sürer. Bu süre zarfında müşterilere sürekli olarak ikramlar sunulmaktadır. Kural olarak, oturma yeri olarak bistro masaları ve bar tabureleri tercih edilir. Kokteyl menüleri ayrı ayrı veya yemek masaları oluşturularak servis edilebilir. Akşam yemeği menülerine göre çok farklı lezzetler sunmak da avantajlı olarak görülebilir. Kokteyl organizasyonu akışları tipik olarak şu şekildedir: Misafirler alana girer girmez hizmet başlar. İlk dans, herkes olay yerine geldikten bir süre sonra yapılır. İlk dansın ardından içki servisi devam eder ve yemek büfeleri açılır. Organizasyon pastası kesilerek misafirlere ikram edilir. Organizasyonun sonlarına doğru sofralara tatlı tabağı ikramı yapılır. Organizasyon kokteyl müziği: Kokteyllerde müziğin çok önemli bir yeri vardır. Akış sırasında ne tür müziğin ne zaman çalacağını önceden tanımlamanız gerekebilir. Önce misafirler içeri girdiğinde derin bir müzik çalınabilir, ardından ilk içki servisi yapılır.  

Kokteyl Tarzı Bir Organizasyon Nerede Yapılır? 

Organizasyon kokteyl mekânları denilince akla ilk olarak havuz alanı olan yerler gelir. Kokteyl organizasyonları için tarihi mekânlar, oteller, restoranlar, barlar, kulüpler ve davet mekânları sıklıkla tercih edilmektedir. Aslında misafir sayısını belirledikten sonra mekân seçmek her zaman daha kolaydır. Organizasyona çok kişi davet etmiyorsanız kulüp ve restoranları tercih edebilirsiniz. Kalabalık organizasyonlar için havuz başı alanlarına bakmanızı öneririz. Farklı şehirlerde önerilen kokteyl organizasyonu için mekânlara göz atmanız gerekmekte ve kendiniz organize edecekseniz kokteyl masası kiralama hizmeti almak durumundasınız.  Kokteyl menülerinde; Kuruyemiş, cips, meze, peynir tahtası, kanepeler, havuz salatalık tarzı atıştırmalıklar sunulmaktadır. Öte yandan uzun kokteyl organizasyon menülerinde köfte, pizza, tavuk parçaları gibi mideyi doyuran lezzetler olduğunu da görebilmekteyiz. Hem yemekli hem de çerez dolu bir organizasyon için oldukça planlı hareket edilmesi gerekmektedir.

Formun Üstü

Formun Altı

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı