Zirkonyum Kaplama İyi Mi?

Zirkonyum Kaplama İyi Mi?
Zirkonyum Kaplama İyi Mi? News Tanıtım
Bu içerik 279 kez okundu.

 

 

Zirkonyum Kaplama İyi Mi?

Zirkonyum diş kaplamaları, çok çeşitli renk ve tonlarda mevcut olan bir diş restorasyonu türüdür. Genellikle dişlerin rengini eşitlemek, görünümlerini iyileştirmek ve talaş veya çatlak gibi kusurları düzeltmek için kullanılırlar. Ayrıca dişlerinizin şeklini veya boyutunu iyileştirmek için de kullanılabilirler. Bütün bu bilgiler ışığında zirkonyum kaplama iyi mi? İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Diş hekimleri, diğer kozmetik restorasyon türlerine göre çeşitli avantajlar sundukları için zirkonyum diş kaplamalarını önermektedir. Zirkonyum diş kaplamaları için kullanılan malzeme geleneksel porselen kaplamalara göre daha dayanıklıdır! Yani herhangi bir onarıma veya tekrara gerek kalmadan daha uzun süre dayanmasını bekleyebilirsiniz. Dolayısıyla zirkonyum kaplamaların üst düzeyde bir etkiye sahip oldukları bilinmektedir.

Zirkonyum diş kaplamaları, kurulum için kron veya diş teli gibi diğer kozmetik restorasyon türlerine göre daha az zaman gerektirir. Genellikle diş hekiminizle ilk görüşmenizle aynı gün içinde bir dizi zirkonyum kaplama yaptırabilirsiniz. Oysa diğer tedavi türleri tamamlanmadan önce birden fazla ziyaret gerektirebilir. Bu durumun doğal sonucu olarak zirkonuyum kaplama üst düzeyde bir etkiye sahiptir.

Zirkonyum Kaplama Neden Tercih Ediliyor?

Zirkonyum kaplama, dişin doğal şeklini, boyutunu ve rengini eski haline getirmek için kullanılabilen ince, şeffaf ve dayanıklı bir malzemedir. Bu son ürün, dişlere daha doğal bir görünüm kazandırmak için diğer dişlerin yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. Dolayısıyla bu tarz uygulamaların estetik görsellik konusunda da üst düzeyde bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda zirkonyum kaplamaların çok daha üst düzeyde uygulandıkları bilinmektedir.

Zirkonyum Kaplama Neden Tavsiye Edilmektedir?

Zirkonyum diş kaplama üst düzeyde bir kalitede uygulanabilen yeni nesil çözümler ortaya koyabilen bir restorasyon uygulamasıdır. Bu diş uygulaması uzun süreden bu yana tercih edilmektedir. Bu da zirkonyum kaplamaların diş protezleri için en iyi malzemelerden biri olarak etkinliğini kanıtlamıştır. Tam da bu kapsamda son zamanlarda zirkonyum kaplamaların yeni nesil çözümleri de ortaya koymaktadır.

Zirkonyum kaplamalar üçlü ve dayanıklıdır; bu nedenle, kırılmadan veya ufalanmadan her türlü çiğneme kuvvetine dayanabilir. Dolayısıyla bu tarz uygulamalar uzun ömürlü olduklarından sıklıkla tavsiye edilmektedir.  Ayrıca bu uygulama; yiyecek veya içeceklerden kaynaklanan lekelere karşı dayanıklıdır. Bu nedenle, ne kadar içerseniz yiyin, gülüşünüz her zaman harika görünecektir! Bir de zirkonyum kaplamalar; doğal dişlerle mükemmel uyum sağlar. Bu nedenle gülüşünüz çok doğal ve güzel olacaktır!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı