Reklam

Samsung üretimi durdurdu! Yeni kriz kapıda! Dünya devlerinden peş peşe kritik karar

Son dakika haberi... Korona virüsünün etkili olduğu şehirlerde üretim tesisleri de tedbir amaçlı geçici olarak kapatılıyor. Huawei, Xiaomi, Foxconn, Samsung ve Apple gibi devler geçici tedbirden olumsuz etkilenmeye başladı. Koronavirüs piyasaları ve petrol fiyatlarını da vurdu. Uzmanlar tedavinin bulunamaması ve virüsün yayılmasıyla, virüs krizinin ekonomik bir krize de dönüşebileceğini belirtiyor.

Samsung üretimi durdurdu! Yeni kriz kapıda! Dünya devlerinden peş peşe kritik karar
Samsung üretimi durdurdu! Yeni kriz kapıda! Dünya devlerinden peş peşe kritik karar
Bu içerik 128 kez okundu.
Reklam


Tüm dünyayı korkutan Çin'deki korona virüsü salgını teknoloji dünyasını da derinden etkileyecek gibi. Dünyanın üretim üssü olması Çin'i çok kritik bir noktaya taşımış durumda.

 

EKONOMİ DE ETKİLENDİ

Wuhan kentinde vahşi hayvan pazarlarında başladığı tahmin edilen corona virüsü salgını nedeniyle Hubey eyaletinde 40 milyondan fazla kişinin karantina altında olduğu bildiriliyor. Ölü sayısı 80 olurken vaka sayısı 3 bini geçmiş durumda.  

SAMSUNG DA ÜRETİMİ DURDURDU

Gelen bilgilere göre salgının yaşandığı kentlerdeki büyük üretim tesisleri tedbiren geçici olarak kapatılıyor. Tesislerin Foxconn, Samsung, FMCG, Johnson&Johnson gibi büyük isimlere ait olduğu ifade ediliyor.

Foxconn dünyanın en büyük elektronik imalat hizmetleri sağlayıcısı ve Çin'in en büyük ihracatçılarından biriDİĞER KENTLERDEKİ TESİSLER DE KAPANABİLİR

Tedbirin 1-2 hafta sürmesi beklenirken elbette bu süre salgının şiddeti ile doğrudan alakalı. Eğer yetkililer salgına yeterli şekilde müdahale edemezse hem bu sürenin uzaması hem de diğer kentlerdeki tesislerin de kapatılması söz konusu.Uzun süreli ve geniş çaplı üretimin durdurulmasının stoklara ve fiyatlara etki etmesi ise kaçınılmaz olacak.

Dünya coronavirüs salgın haritası oluşturuldu

İPHONE SE 2 VE İPHONE 11 KORONAVİRÜS TEHLİKESİNE GİRDİ

Apple, Çin’deki üretimlerinde sıkıntı yaşıyor. iPhone koronavirüs etkisi altına girdi ve beklenen model iPhone SE 2 üretimi için plan değişikliğine gidildi. Ayrıca Apple’ın son modeli iPhone 11 koronavirüs etkisine girmek üzere. Firma daha önce de virüs için çalışmalara başlamıştı.


APPLE KORONAVİRÜS TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA

Dünyanın önde gelen telefon üreticilerinden Apple, üretiminin büyük kısmını Çin’de gerçekleştiriyor. Ancak son günlerde ülkede yayılan koronavirüs, Apple üretimini de sekteye uğrattı. Onlarca kişinin ölmesine ve yüzlerce kişinin hastanede tedavi altına alınmasına sebep olan virüs nedeniyle, iPhone SE 2 üretiminin ertelenmesi bekleniyor. Eğer virüs tehlikesi olmasaydı, iPhone SE 2’nin mart ayında kullanıcılarla buluşması planlanıyordu.

Raporlara göre Apple, 65 milyon adet iPhone 11 üretimi için sipariş vermişti. iPhone SE 2 için bu sayı 15 milyon civarındaydı. Ancak üretici firmalara göre koronavirüs tehlikesi nedeniyle üretimler belirlenen tarihte gerçekleşemeyecek.

XİAOMİ, ÇİN'DEKİ MAĞAZALARINI KAPATTI

Çin’in en büyük elektronik üreticilerinden Xiaomi, hızla yayılan yeni tip corona virüsü nedeniyle ülkedeki fiziksel mağazalarını birkaç gün boyunca kapalı tutacağını duyurdu.HUAWEİ KONFERANSI İPTAL ETTİ

Dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olan Huawei de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, merkezi Shenzhen'de gerçekleştirmeyi planladığı geliştirici konferansı HDC Cloud 2020'nin ertelendiğini duyurmuştu.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ
Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
POPÜLER ÜYELER
Reklam
Yol Durumu E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
KARİKATÜR
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık