Reklam

2020'de Almanya Vizesi En Kolay Nasıl Alınır?

2020'de Almanya Vizesi En Kolay Nasıl Alınır?

2020'de Almanya Vizesi En Kolay Nasıl Alınır?
2020'de Almanya Vizesi En Kolay Nasıl Alınır? reklam
Bu içerik 327 kez okundu.
Reklam

 

Almanya'ya seyahatinizin amacına bağlı olarak farklı Almanya vize türleri vardır. Almanya'yı turistik olarak ziyaret etmeyi, öğrenim görmeyi, çalışmayı veya hatta oraya kalıcı olarak yerleşmeyi planlıyor olabilirsiniz ve buna göre farklı Schengenvizelerine başvurmanız gerekmektedir.

En sık görülen Almanya vize türleri; turist vizesi, aile birleşim vizesi, kalifiye işçi vizesi, eğitim vizesi, ticari vize, havalimanı transit vizesi, konuk bilim insanı vizesi, tıbbi tedavi vizesi, ticaret fuarı ve sergi vizesi ve kültür sanat etkinliğine katılım vizesidir. Bu vizelerden birini almak için istenen evrak sayısı ve evrakların içerdiği belgeler değişiklik gösterse de temelde benzerdir.

İstenirse tüm süreç Almanya vizesi konusunda deneyimli danışmanlar ile yürütülüp başvuru tamamlanabilir. Almanya için en kolay vize alma yöntemi Vizem.net akredite acentesi ile işlemleri başlatarak yürütülebilmektedir. Tek yapılması gereken başvuru için evrakların merkez ofisine iletilmesidir.

Almanya Vize Başvurusu

Almanya'yı gitmek için birçok dünya vatandaşının vizeye ihtiyacı vardır. Almanya'ya gitmek için Schengen vizesinebaşvurmanız gerekir. Vize başvurusu için ilk önce Almanya’ya gidiş amacına uygun vize türünün hangisi olduğuna karar vermeniz gerekir. Ardından Almanya’nın resmi vize işlemleri sitesinden başvuru formunu indirmeniz ve gerekli belgeleri toplamanız gerekir. Seyahat sigortası almayı, uçakta yer ayırtmayı ve kalacağınız yere rezervasyon yapmayı ve bunları konsolosluğa vereceğiniz belge dosyasına eklemeyi unutmayın. Daha sonra vize belgelerinizi teslim etmek ve mülakat için Alman Büyükelçiliği, Alman Konsolosluğu ya da vize başvuru merkezinden randevu alın ve belgelerinizi eksiksiz bir şekilde teslim edin.

Almanya Vize Evrakları

Alman Konsolosluğu, vize belgelerini titizlikle inceler ve herhangi bir vize belgesinin eksik olması durumunda ihtar verir. Bu sebeple Almanya’ya gitme sebebinize bağlı olarak hangi belgelerin gerekli olduğunu araştırmanız ve hepsini teslim etmeniz önem arz eder.

Almanya vizesi almak için gereken vize belgeleri istenen vize türüne göre değişiklik gösterir ancak bazı temel belgeler vardır ki bunlar her başvuruda talep edilir. Bu belgeler;

  • Başvuru Formu
  • Pasaport
  • Son 3 ayda çekilmiş biyometrik fotoğraf
  • Sağlık sigortası
  • Seyahat programı
  • Finansal istikrarınızın olduğunun kanıtı

İstenen başvuru formu doğrudan Almanya’nın resmi vize bilgileri sitesinden indirilebilir. Kalacağınız yerin rezervasyonunu, çalışacağınız işyerinden veya okuyacağınız üniversiteden alınanbeyannameyi içeren seyahat planı, vize belgelerinin arasında kesinlikle yer almalıdır.

Almanya Vize Randevusu

Almanya vize randevusu, Alman Büyükelçiliği, Alman Konsolosluğu ya da vize başvuru merkezinden alınır. Almanya kısa süreli kalış vizenizin işlem süresi normalde yaklaşık 15 gündür. Vize başvurunuzu yoğun sezonlarda yaparsanız, Alman büyükelçilikleri çok fazla başvuru aldığından vizenizin işleme alınması için 30 güne kadar, hatta olağanüstü durumlarda 60 güne kadar beklemeniz gerekebilir. Bu nedenle Almanya vizenizin verilişinde herhangi bir gecikmeyi engellemek için Almanya vizesi başvurunuzu mümkün olan en kısa sürede yapmalısınız. Başvurabileceğiniz en erken tarih seyahatinizden üç ay öncesi, en geç tarih ise 15 gün öncesidir. Almanya vizesi almak için gereken randevuyu iDATA- Randevu İşlemleri resmi sitesinden alabilirsiniz.

Randevu İşlemleri İçin: 0216 706 5586

Almanya Vize Ücretleri 2020

2020 yılında Almanya Schengen vizesine başvururken, her başvuru sahibinin ödemesi gereken, iade edilmeyen, zorunlu bir vize ücreti vardır. Almanya vize fiyatları, vize türüne ve başvuru sahibinin yaşına ve bazı diğer istisnalara bağlı olarak değişir. Almanya vize ücreti, konsolosluğa veya elçiliğe nakit, banka kartı veya kredi kartı ile ödenebilir. Ancak bazı konsolosluklar kredi kartıyla ödeme yapmanıza izin vermeyebilir.

Almanya vize harç fiyatları kısa süreli vize için başvuran yetişkinlere 80 €, uzun süreli vize için başvuran yetişkinlere 75 €, 12 yaşın altındaki çocuklar için 40 € ve 6 yaşından küçük çocuklar için ücretsizdir.

2020 yılı vizem.net vize ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Hizmetler

TuristVizesi

UlusalVize

Form veDilekçe

15 EUR

15 EUR

Randevu Alma

10 EUR

10 EUR

AracıKurumÜcreti

30 EUR

30 EUR

VizeHarçları

80 EUR

100 EUR

AcenteHizmeti

25 EUR

30 EUR

SeyahatSigortası*

8 EUR

8 EUR

Express VizeHizmeti**

55 EUR

75 EUR

VIP Hizmeti***

210 EUR

210 EUR

Toplam:

160 EUR

185 EUR

 

Vize fiyatını değiştiren istisnai durumlardan biri, diplomatik, resmi veya hizmet pasaportuna sahip olmaktır ve bu durumda vize ücretsiz olur. Ayrıca bilimsel bir araştırma için gelen bilim insanları da vize ücreti ödemez.

Detaylı bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık