Reklam

Son dakika: Keşmekeşteki Amerika Birleşik Devletlerinde şoke eden büyüme! Nükleer panik...

Son dakika haberi: Kongre binasının işgaliyle başlayan ABD'de kriz büyüyor! ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley ile Başkan Donald Trump'ın nükleer bir saldırı düzenlemesini engellemeye yönelik tedbirleri ele alan bir telefon görüşmesi yaptıklarını açıkladı.

Son dakika: Keşmekeşteki Amerika Birleşik Devletlerinde şoke eden büyüme! Nükleer panik...
Son dakika: Keşmekeşteki Amerika Birleşik Devletlerinde şoke eden büyüme! Nükleer panik...
Bu içerik 65 kez okundu.
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri Kurultayının Trump'ı destekleyen göstericilerce basılması üzerine çıkan politik kriz devam ediyor. 

 

Trump'ın Tüzüğün 25'inci maddesi gereğince misyondan alınmasını isteyen Pelosi, bu defa Temsilciler Meclisi abonelerine yolladığı mektupta yeni bir münakaşa başlattı. 
 

Son dakika: Biden'dan son dakika açıklaması: Trump topyekun hamle başlattı


'ŞİPŞAK MİSYONDAN ALINMALI'

Pelosi, mektubunda, Senatodaki Demokrat lider Chuck Schumer ve kendisinin Başkan Yardımcısı Mike Pence'i aradığını, ondan Trump'ı misyondan alması için bakanlar kuruluda lüzumlu tabanı oluşturmasını istediklerini aktardı. 


'BALANSSIZ BİR BAŞKANIN NÜKLEER KODLARI KULLANMASI YASAKLANMALI...'

Mektuptaki "Balanssız bir başkanın nükleer kodları kullanmasını yasaklama" alt başlığında şu ifadeler yer aldı: 

"Bu sabah Genelkurmay Başkanı Mark Milley ile balanssız bir başkanın bir savaş veya nükleer kodlara ulaşıp bir nükleer hamle başlatmasını yasaklamak için mevcut ihtiyatları ele aldık. Bu balanssız başkanın vaziyeti daha da riskli olamazdı ve onun ülkemize ve demokrasimize müteveccih balanssız atağından Amerikan milletini gözetmek için elimizden geleni yapmalıyız." 

ABD Başkanı Trump

 

Pentagon'dan mevzuyla alakalı henüz açıklama yapılmadı. 

Amerika Birleşik Devletleri Kurultayı, 6 Ocak'ta Başkanlık Tercihi Seçiciler Heyeti Oylamasını onaylamak üzere ortak seansla bir araya gelirken, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump Beyaz Saray'ın önünde miting tertip etmişti.

Mitinge katılan on binlerce gösterici daha sonra Kurultaya yürümüş ve Kurultay binasına girmeye çalışmıştı. 

Polisle göstericiler arasında itiş kakış yaşanırken, göstericilerden bir kısmı barikatları aşıp Kurultay binasına girmişti. 

Hadiselere müdahale etmek üzere Kurultaya Milli Muhafızlar sevk edilmiş ve Pentagon tüm Washington Milli Muhafızlarını etkin hale getirdiğini duyurmuştu. 

Kurultaydaki vakalar hakimiyet altına alındıktan sonra ortak seans yine başlamış ve Seçilmiş Başkan Joe Biden'ın tercihi kazandığı patentlenmişti.

Yedi Gündem
Üye Ol
abd SON DAKİKA trump DÜNYA Haberleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık