Reklam

Özel Haber... SOLOTÜRK 10 yaşında! Efsane ekip kapılarını CNN TÜRK’e açtı

Son Dakika Haberleri İnternet - Türkiye ve dünyada nefes kesen hava gösterilere imza atan, Türk Hava Kuvvetleri’nin gösteri ekibi ''SOLOTÜRK'' 10 yaşında. SOLOTÜRK ekibi 10. yıl şerefine kapılarını sadece CNN TÜRK'e açtı. Fulya Öztürk, Hilmi Yaşa ve Alper Öztürk, Konya'ya ekibin her gün prova yaptığı üsse gitti, çok...

Özel Haber... SOLOTÜRK 10 yaşında! Efsane ekip kapılarını CNN TÜRK’e açtı
Özel Haber... SOLOTÜRK 10 yaşında! Efsane ekip kapılarını CNN TÜRK’e açtı
Bu içerik 86 kez okundu.
Reklam

Onlar Hava Kuvvetleri’nin F-16 ile hava akrobasisi yapan pilotları. İzleyenlerin, o hareketleri nasıl yaptıklarına inanamadıgı, şaşırıp kaldığı, izlemeye doyamadığı gösteri ekibi SOLOTÜRK. 10 yıldır gökyüzünde tarih yazıyorlar. Aslında hepsi savaş pilotları. Aldıkları eğitimle SOLOTÜRK’e seçildiler.

Sadece gösteri yapmıyorlar, önemli harekatlarda jetleriyle hedefleri tam isabetle vuruyorlar. Binbaşı Emre Mert. Yüzbaşı Serdar Doğan. Ve SOLOTÜRK'ün sesi olan, o hava gösterilerini coşkulandıran yüzbaşı Bircan Biçer.

Ve istikamet gökyüzü. İlk prova uçuşu Yüzbaşı Serdar Doğan'ın. Doğan F-16'ın yanına geliyor son kontrolleri yapıyor. 9 askerden oluşan SOLOTÜRK’ün teknik ekibiyle jeti kontrol ediyor. Onlar her uçuştan sonra terliyor, sıvı kaybediyorlar, G basıncından dolayı yüzlerinin şekli değişiyor. İşleri zor ama, duyduğumuz gurur daha büyük diyorlar.

SOLOTÜRK, 10 yıl boyunca hem Türkiye'de hem dünyada yüzlerce hava gösterisine imza attı, ödüller aldı. Bizim için veda vakti geldiğindeyse tek bir duyguyla ayrılıyoruz: Gurur. Nice yıllara SOLOTÜRK 10. yılın kutlu olsun.

Fulya Öztürk Hilmi Yaşa Alper Öztürk Konya haber haberler video son dakika haber videosu video haber son dakika haberi son dakika videosu Video
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık