Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama

'S-400'leri 'Kullanmayın' teklifi kabul edilemez. S-400 konusunda ABD tarafından bir gevşeme yok' diyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Biden, Cumhurbaşkanımıza telefonda siz de istiyorsanız biz sizinle yakından çalışmak istiyoruz dedi ama var olan sorunlarımızı aşmamız lazım' ifadesini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama
Bu içerik 392 kez okundu.
Reklam

İki başkanın görüşmesi için takvimlendirme çalışması var dedi Çavuşoğlu 14 Haziran'da gerçekleşecek gibi görünüyor. Saati ve ne kadar süreceği ile ilgili ayrıntılar belirleniyor. S-400 konusunda ABD'nin YPG'ye verdiği destek de FETÖ de aramızda hala bir sorun Ermeni soykırımı açıklaması da geldi. Daha iyi bir ilişki içinde olma gayreti var. S-400'leri 'Kullanmayın' teklifi kabul edilemez. S-400 konusunda ABD tarafından bir gevşeme yok.

"BIDEN, CUMHURBAŞKANIMIZA 'BİZ SİZİNLE YAKINDAN ÇALIŞMAK İSTİYORUZ' DEDİ"

YPG konusunda da yine ABD'nin geri adım atmadığını anlıyoruz. Bu angajmanı da bize çok iyi açıklayamıyorlar dedi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu... Bakan Çavuşoğlu, "Biden, Cumhurbaşkanımıza telefonda siz de istiyorsanız biz sizinle yakından çalışmak istiyoruz dedi ama var olan sorunlarımızı aşmamız lazım. Diplomasi de bunun için gerekli ifadesi kullandı" dedi.

MISIR İLE NORMALLEŞME

İlişkilerin normalleştirilmesi için bir takım diyalog ortamları vardı. Bakan Yardımcısı Sedat Önal şu ifadeyi kullandı: "İlişkilerin normalleştirilmesi ve bölgesel düzeyde daha fazla işbirliği için iki tarafta da bir siyasi idare olduğuna dair işaretler var" dedi. İlişkilerin normalleştirilmesinin kolay olmadığını vurguladı.

Bakan Çavuşoğlu da "İkili ilişkilerin normalleştirilmesi demek karşılıklı büyükelçilerin atanması dahil ilişkilerin tamamen normal seyrine dönmesi demek" dedi. Bu süreç başladı. Tabii ki zamana ihtiyaç var. Bu aşama aşama ilerleyecek bir şey dedi ve dışişleri bakanlarının da bir görüşme yapacağının altını çizdi.

biden tayyip Mevlüt çavuşoğlu akp
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı