Ahmet Nur Çebi: Abdullah Avcı’yla uzlaşamazsak mahkeme uzun yıllar devam edecek

TFF Tahkim Kurulu‘nun, Abdullah Avcı'ya 17 milyon 130 bin TL tazminat ödenmesine yönelik verdiği kararla alakalı Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Hocamızın bu konuda halen daha fedakarlık yapma ümidi bende var. Uzlaşamazsak mahkeme uzun yıllar devam edecek. Hakkımızı aramaya, buradaki verilmiş olan adaletsiz kararın düzeltilmesi için mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Ahmet Nur Çebi: Abdullah Avcı’yla uzlaşamazsak mahkeme uzun yıllar devam edecek
Ahmet Nur Çebi: Abdullah Avcı’yla uzlaşamazsak mahkeme uzun yıllar devam edecek
Bu içerik 662 kez okundu.
Reklam

Süper Lig'de 2020-2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan, bunun yanında Türkiye Kupası'nı da müzesine götüren ve gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi, önemli açıklamalarda bulundu. Geçmiş sezon değerlendirmesi, yeni sezon planlamaları, transfer çalışmaları, borç yapılandırmaları gibi birçok konuda konuşan Çebi, TFF Tahkim Kurulu'nun siyah-beyazlıların eski teknik direktörü Abdullah Avcı’ya 17 milyon 130 bin TL fesih tazminatı ödenmesine ilişkin verdiği kararı da değerlendirdi.

Siyah-beyazlıların, eski teknik direktörü Abdullah Avcı’ya 17 milyon 130 bin TL fesih tazminatı ödenmesine TFF Tahkim Kurulu'nun verdiği karara değinen Ahmet Nur Çebi, şunları söyledi:

“Unutuluyor, biz hocamızla konuştuğumuzda anlaşalım hocam madem dediğimizde, yani gitmeyi bile düşündüğünü ifade etmemesine rağmen çok da buraya katkı veremeyeceğini ifade edecek kadar dürüst olan Abdullah Avcı’nın bana verdiği ifade şuydu; ‘Başkanım ben para konuşmam. Zaten kontratımda yazıyor. Ben de iyi bir hocayım Türkiye’de. Birkaç ay sonra muhakkak iş bulacağım. Dolayısıyla iş bulunana kadarki ücretimi almam, kontratta yazıyor. Böyle yapalım' dedi. Ben de o şekilde buna tamam dedim ama bugün 12 milyon TL maaştan, 6 milyon TL’ye Trabzon'da hocalık yapıyorsanız o zaman bir şey sorgulanır. Ya 12 milyon yanlıştı ya da orada aldığınız 6 milyon yanlış. Hangisi doğru? Evet mahkemede bunlara bakmayabilirler. Kağıt üzerinde yazılan kontratlar önemlidir ama insanların beyinleri bu soruyu sorar. Ben de diyorum ki hocamız her ne kadar bunu kazanmış dahi olsa, ben inanıyorum ki bu camialar yarın birbirleriyle, hocalarıyla kucaklaşabilirler. Dolayısıyla hocamızın bu konuda halen daha fedakarlık yapma ümidi bende var. Çünkü kendisinden ben o vicdanı ve adaleti gözlerinde gördüm. Ama belki hukuki mücadele vermiştir. Belki avukatı o şekilde getirmiştir. Ancak şunu söylemek istiyorum ki eğer herhangi bir şekilde uzlaşamazsak, ben yine uzlaşma taraftarıyım. Uzlaşamazsak mahkeme uzun yıllar devam edecek. Yani UÇK ve Tahkim Kurulu'nun vermiş olduğu kararları teminat mektubu vererek, diğer yargıya taşımayı planlıyoruz ve orada hakkımızı aramaya, buradaki verilmiş olan adaletsiz kararın düzeltilmesi için mücadelemize devam edeceğiz. Ben UÇK’ya da Tahkim'e de buradan sesleniyorum; bu kulüpler olmadığı takdirde o lehlerine karar verdiğiniz futbolcu ve hocaları yarın hiçbir yerde bulamazsınız. Öncelikleriniz bu değerli kulüpleri korumak olmalı ki bu hocalar dava açanlar, davayı açmayıp, daha sonra gelip burada hocalık yapacak olanlar bu güzide camianın kapılarını kendilerine açık bulabilsinler.”

“Bu işin virajını döndüğümüzü hissettiğim maç…”

Sıkıntılı bir süreci geride bırakıp başarılara ulaştıklarının altını çizerek sözlerine başlayan Ahmet Nur Çebi, “Zor bir dönemdi, pandeminin olduğu bir dönemdi. Geldiğimizde ekonomik olarak kulübün çok büyük sıkıntılı olduğu bir dönemdi. Maalesef bu ekonomik krizle biz bu işi nasıl yapabiliriz diye konuşurken, tedbir ararken birdenbire önümüze bir de ikincisi, bir pandemi geldi. Pandemi zaten malum yani şirketlerin, sponsorlarınızın bile sıkıntı yaşadığı bir süreç. Artı seyirci yok, taraftar yok, herkes uzaklaşmış bir vaziyette. Biraz kendimizi yalnız hissettik açıkçası. O günkü duygu öyleydi. Ama o yalnızlığı sadece birbirimize sarılarak, futbolcu ailemizle, sporcularımızla, hocalarımızla, teknik kadromuzla birbirimize sarılarak aşmayı başardık. Yalnızlığımızı birbirimize sahip çıkarak, destek vererek gidermeyi başardık. Bence işin sırrı buydu” ifadelerini kullandı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı