Yavru Köpek Itaat Egitimi Nasil Verilir?

Yavru Köpek Itaat Egitimi Nasil Verilir?

Yavru Köpek Itaat Egitimi Nasil Verilir?
Yavru Köpek Itaat Egitimi Nasil Verilir? reklam
Bu içerik 681 kez okundu.
Reklam


 Hepimizin çok sevdigi, yeryüzündeki en sadik hayvan olan  köpeklerin biz insanlarda oldugu gibi bebeklik, ergenlik ve yetiskinlik dönemleri vardir. Bu dönemlerin arasinda köpeklerin henüz yavru oldugu bebeklik dönemi bakim olarak ve egitim olarak diger dönemlere göre daha kolay geçer. Eve gelmesiyle köpegin egitim süreci baslar.  
Aile düzeninin isleyisini ögrenmeye baslayan sevimli dost zamanla kendini o yuvanin bir parçasi olarak görür.  Unutulmamasi gereken en önemli husus dayakla egitimin dogru ve mümkün olmadigidir. Hem sizin hem de köpeginizin sabirli ve azimli olmasi gerekir. Ileri köpek itaat egitimi ile sektörde öne çikan Hause Of Istanbul bu süreci sizler için kolaylastiriyor.
Yavru Köpek Egitiminde Egitmen Faktörü
 Egitmenin köpekle dostluk bagi kurmasi için sabirli ve tutarli olmasi gereklidir. Anca bu özelliklere sahip egitmen ile köpek yeni davranislar kazanir veya var olan aliskanliklari degistirilebilir. Köpegin geçmiste edindigi kazanimlar olacagi için  egitmenin öngörülü ve buna uygun hareket etmesi gerekir. Köpek temel itaat egitim komutlari houseofistanbul'un uzman kadrosuyla egitimini en iyi sekilde tamamlar. Egitmenlerimiz her köpegin türüne uygun iletisim yolunu bulur buna davranarak uygun frekansi yakalarlar.   
Yavru Köpek Egitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 Egitim sahibin moralinin yüksek oldugu zamanlarda yapilmalidir. Yavru dostlarimiz komutlari yerine getirdikçe mutlaka ödüllendirilmelidir. Yavru köpekler oyun oynamaya bayilir. Oyun sirasinda algilari daha açik olur. Egitim köpegin basarili oldugu bir zamanda bitirilmelidir. Bu sayede mutlu sekilde tamamlanan egitim köpegin psikolojisine mutlu isler. Sahibi disiplinin yani sira tatli dilini esirgemeyip sesli motive saglamalidir. Köpek keyif duyarsa egitim hizli ilerler. Sahibi ve köpegi arasinda zamanla olusan ortak dil ve ileri ileri itaat köpek eğitimi  ile süreç kolayca atlatilir.
Yavru Köpekler Nasil Egitilir
 Dikkat edilmesi gereken en esasli sey köpegin döverek degil, iletisim kurarak egitmesidir. Bu nedenle köpekle ortak dil kurabilmek çok önemlidir. Bunun içinde köpegin cinsine ve irkina iyi hakim olmak gereklidir. Iletisim ilerledikçe kaliteli bir güven bagi kurulacak ve köpek komutlara uyacaktir. Tutarsiz davranislar sergilemeyerek köpegin aklini karistirmamak gerekir. Yoksa olusan egitim ve güven zedelenir. Köpek itaat etmeyi birakarak hirçinlasir. Alanlarinda uzman egitmenler sizlere K9 egitimi alaninda dahi iletisim konusunda çalismalar sunar.
Yavru Köpek Egitiminde Kullanilan Esyalar
 Ilk temel ihtiyaç  köpek için hiç süphesiz aidiyet duygusunu tetikleyecek bir kulübedir. Kulübede uyumaya alisan köpegin güvenligi açisindan bir tasma ile kayisa ihtiyaci olacaktir. Evin disinda dolandigi vakitlerde tasmasinda künye veya mikroçip bulunmasi önerilir. Mama ve su kabi beslenmesinde kolaylik saglar. Tüyleri için  kil firçasi, plastik tarak vs. alinabilir. Oyuncaklar alarak eglence alani olusturabilirsiniz. Sevimli yavru köpeginiz için seçeceginiz bir isim ile köpek temel itaat egitim komutlari çok daha kolay verilir. Köpegin size olan bagi artarak egitim süreci kolaylasir.
Sosyallesmenin Önemi
Sosyallesme yavru köpekler için çok önemli bir noktadir. Eger köpek yavruyken sosyallesmezse, ilerleyen zamanlarda sosyallesmesi çok daha güç olur. Ilk günler baska köpeklere ve çevresine ürkek gözlerle bakan köpek gün geçip çevresiyle tanistikça alisir. Bu yüzden sik sik açik alanlara çikarmali sosyallesmesine katkida bulunulmalidir. Siklikla disari park gibi alanlara çikarmak ideal bir yöntem olacaktir. Bunlara dört buçuk ayliktan sonra baslama daha dogru bir karar olur. Çünkü ondan önceki zamanda büyük köpeklerden ürkecektir. Houseofistanbul yavru köpekten pek çok cins köpegin egitiminde hatta K9 eğitimi alaninda dahi sizlere alaninda uzman kadrosu ile yardimci olacaktir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?