Yıldırım’ın ölümüne ilişkin dava ağır ceza mahkemesine devredildi

Büyükçekmece 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya komiser yardımcısı olan tutuklu sanık İsmail A. S. cezaevinden getirilirken 11 tutuksuz sanık, maktul Birol Yıldırım’ın ailesi ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Yıldırım’ın ölümüne ilişkin dava ağır ceza mahkemesine devredildi
Yıldırım’ın ölümüne ilişkin dava ağır ceza mahkemesine devredildi
Bu içerik 224 kez okundu.
Reklam

Tutuklu sanık İsmail A. S., duruşmadaki savunmasında kendilerine bir polis memurunun yaralandığına ilişkin anons geldiğini, olay yerine gittiklerinde polis memurunun darbedilmesi üzerine Barış Uysal ve oğlu Alihan Uysal’ı gözaltına aldıklarını anlattı.

Karakolun bahçesine çıktıklarında maktul Birol Yıldırım’ın kendilerinden önce karakola geldiğini belirten sanık İsmail A.S., şunları söyledi:

* Şahıs alkollüydü, bağırıyordu. 3’üncü kez bağırmaya başlayınca ben de onu uyardım. Şahıs bu defa da bize yükseldi. Bağırma, tehdit etme dedim, karakolu terk et dedim.

* Sonra bize tekrar tehditlerde bulundu. Daha sonra maktulü kolundan tutup nizamiyenin içine aldım. Muhafaza odası doluydu yemekhane diye tabir edilen bölüme aldık.

* Ben odaya girdikten 39. saniye sonra odadan çıktım. O odaya gece boyunca 5-6 defa girmişimdir. Baba, oğuldaki ve maktuldeki yaralanmalar sitedeki olaydan dolayıdır muhtemelen, biz yapmadık.

* Şahıs sandalyeye tekme atınca ben de şahsın ters kelepçelenmesi emrini verdim. Kelepçeyi başka bir insana, çevresine zarar vermemesi için taktik, önden takılması güvenliğin sağlanması için yeterli değildir.

* Ben odadan çıktıktan 22- 23 dakika sonra şahsın yere düştüğünü görmüşler. Ben bu sırada yan odada arbede esnasında yaşanmış olan kargaşa nedeniyle elimde oluşan şişliğe pansuman yapıyordum.

Duruşma salonunun küçük olması sebebiyle müşteki ile sanıklar yan yana durmak zorunda kalırken, sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı görüldü.

“MAKTULDEKİ YARALANMALAR SİTEDEKİ KAVGADAN DOLAYIDIR”

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?