Eb 5 Vizesi Hakkında

Eb 5 Vizesi Hakkında

Eb 5 Vizesi Hakkında
Eb 5 Vizesi Hakkında reklam
Bu içerik 217 kez okundu.
Reklam

 

Amerika, kendi vatandaşları haricinde ülkesine göçmen almak için birçok koşul sunmaktadır. Ülkenin, sınırları içerisinde yaşamak isteyen kişilerden bazı beklentileri vardır. Bunların başında vize şartı gelir. Vize alabilmek için ise, ülkeye gelecek kişilerden bir takım beklentiler içindedirler. Bu nedenlerden dolayı, eb5 vizesi nedir sorusunun cevabı oldukça merak edilmektedir. 

Bunların başında gelen seçenek yatırımcı kimliği ile ülkede yaşam sürdürmektir. Amerika bu hususta vatandaşlara iki seçenek sunar. Bunların ilki ve aslında oranla daha az tercih edileni Eb 5 vizesi olup, şartları iş gücünü zorlamaktadır.

Ülke bu vize için küçük ölçekli işletme kurma şartı koyar. Üstelik bu işletme en az 10 Amerika vatandaşına istihdam sağlamak zorundadır. Bu çalışma imkanı ise tam zamanlı olmalıdır. Bir diğer şartı ise işletmenin yönetimini şahsen yapmaktır. Bu şartlarda bu işletmeleri sürdürmek zorlaşır.

E-2 Vizesi Nedir?

Ülkede var olabilmenin yollarından bir diğeri de E-2 vizesi almaktır.Bu durum da e2 yatırımcı vizesi nedir sorusunu akıllara getirir. Bu vize sistemi biraz daha farklı çalışır. Bu yöntemde ülkeye en az 500.000 dolar civarında yatırım yapma zorunluluğu vardır. Bu yatırım, diğer göçmen yatırımcılar ile ortak olup, amacı ülkenin ve fonun geliştirilmesidir.

Bu sistemde yatırım yaptığınız alanda her iki taraf için de kâr elde edilmesi beklenir. Bu sayede göçmen yatırım fonu güçlenmiş ve ilerletilmiş olur.

Bu vizelerin bir diğer iyi yanı ise, 2 yıl süreyle ülkede yatırımcı olarak bulunduktan sonra ailenizi de yanınıza alabilmenizdir. Bunun için vize sahibi ile aynı uyruktan olmak kaydıyla eş ve 21 yaş altı çocuklar ülkeye yerleşerek yaşamlarını sürdürme hakkına sahip olmaktadır.

Amerika’da Yaşam Hakkında

Amerika’da yaşam hakkında en çok merak edilenler, ülkedeki göçmen yatırımcı vizeleri, green card çekilişi gibi oturum ve yatırım konularıdır. Bütün bu konular hakkında kapsamlı bilgi sahibi olabilmek için amerikarehberi.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık