Penil Protez Çeşitleri Ve Mutluluk Çubuğu

Penil Protez Çeşitleri Ve Mutluluk Çubuğu

Penil Protez Çeşitleri Ve Mutluluk Çubuğu
Penil Protez Çeşitleri Ve Mutluluk Çubuğu hande
Bu içerik 186 kez okundu.
Reklam

Penil Protez Çeşitleri Ve Mutluluk Çubuğu

 

Penil protez çeşitleri, derinin altına yerleştirilen ve erektil disfonksiyonu olan hemen hemen her erkeğe ereksiyon sağlayabilen tıbbi cihazlardır. İmplantlar penise cerrahi olarak yerleştirilir ve dışarıdan görülmez. Mutluluk çubuğu implant tedavisi ameliyat gerektirir. Günümüzde yüksek başarı oranı ile erektil disfonksiyonu tedavi etmek için kullanılan en yaygın ameliyat türüdür.

 

 Neden Penil İmplant Taktırmayı Düşünmelisiniz?

 

 Penis, organın uzunluğunu düzenleyen corpora cavernosa adı verilen iki ereksiyon odası içerir. Kavernöz cisimler, odaları dolduran süngerimsi dokudur. Mutluluk çubuğu operasyonunda bu dokular çıkarılır ve protez silindirlerle değiştirilir.

 

 Erektil disfonksiyon için konservatif tedaviler başarısız olduğunda, penil implantasyon düşünülebilir. Penis implantları, peniste yara izi ve bükülmüş, ağrılı bir ereksiyona (Peyronie hastalığı) sebep olabilecek rahatsızlıkları tedavi amacı için de kullanılabilir. Penil protez çeşitleri temel olarak iki türdür.

 

 Mutluluk Çubuğu Protez Çeşitleri

 

 Şişirilebilir penis implantları, penise cerrahi işlemle takılan ve hidrolik prensip (salin solüsyonu) ile doldurulabilen iki adet silindirlerden oluşur. Balon sistemi, silindirleri sıvı haznesine ve cerrahi olarak implante edilmiş pompaya bağlar. Bükülebilir yarı sert implant çubukların aksine, şişirilebilir implantlar penisin uzunluğunu ve genişliğini değiştirir. Ayrıca şişirilmediklerinde penisi daha doğal bir konumda bırakırlar.

 

 Esnek penil protez çeşitleri genellikle erektil dokuya cerrahi olarak yerleştirilen bir çift yarı sert çubuktan oluşur. Kullanıcı penisin duruşunu ve bu şekilde çubukların konumunu eller kullanılarak ayarlar. Bükme işlemi, protez penisin büyüklüğünü etkilemez, sabittir. Bu cihazlar, kısıtlı el hareketliliği olan engelli insanlar için en uygun olanıdır.

 

 Mutlu Çubuğu Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

 

 Minimal invaziv cerrahide, penis implantının tüm bileşenleri (şişirilebilir silindirler, pompalar ve rezervuar) kasık bölgesindeki 3-4 cm'lik bir kesiden sokulabilir. Kesi son derece küçük yapıldığı için hastalar bir gün sonra taburcu edilebilir ve operasyon sonrası iyileşme hemen başlar. Yerleştirilen protez steril olduğu için implant deri ile temas etmez, bu da olası bir enfeksiyon riskini önler.

 

 Mutluluk Çubuğu Penisi Kısaltmaz

 

 Penil protez ameliyatı tek başına nadiren kısalmaya neden olur ve genellikle uzamaya yol açar. Tipik olarak, uzunluk kaybı, zayıf bir ereksiyon nedeniyle yıllarca zayıf kan dolaşımı nedeniyle oluşur ve bu da penil kasların zayıflamasına (kullanılmadığında atrofi) yol açar.

 

 Ameliyattan en az 2 hafta önce günde 10 dakika bir vakum ereksiyon cihazı (VED) kullanmak, atrofiyi azaltacak ve cerrahınızın Mutluluk Çubuğu implantını yerleştirirken penis uzunluğunu maksimuma çıkarmasını sağlayacaktır. Ek olarak, cerrahınız size kayıp penis uzunluğunu büyütmek ve eski haline getirmek için gelişmiş penil protez çeşitleri sunacaktır. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?