RENKLERİN DİLİ

RENKLERİN DİLİ
RENKLERİN DİLİ hande
Bu içerik 327 kez okundu.
Reklam

RENKLERİN DİLİ

Her rengin bir anlamı ve dili vardır. Tasarım yaparken renklerin içerik ile uyumlu olması gerekmektedir. Renk uyumuna dikkat edilerek yapılan çalışmalar daha etkili olmaktadır. Eğer içerik ile renk uyumu yakalanmazsa tasarımınız mutlaka arka plana atılmış basit bir çalışma olarak görmezden gelinebilir.  Bu nedenle renklerin dilinden anlamak gerekir. Renklerin anlamlarını bilerek doğru analizin yapılması işinizi daha kolaylaştıracak, etkililiğini artıracak ve yüzde yüz olumlu sonuçlar alınacaktır. Yaptığınız tasarımlarda çizimler ve desenler çok başarılı olsa bile renk uyumu tutturulmamış bir çalışma yetersiz ve başarısız kalabilir. Broşür, logo, el ilanı, kartvizit ve sosyal medya postları için yer internet sitelerinde işinizi kolaylıkla halledebilir ve hayal ettiğiniz şekilde tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca online tasarım olduğu için hiçbir tasarım bilgisine de ihtiyaç duymazsınız.

Online yapılan tasarım sitelerinin başında gelen ve kazanılmış statüsü ile kıza zamanda adından sıkça söz ettiren sitemizde hayalinizdeki tasarımları gerçekleştirebilirsiniz. Birbirinden iddialı tasarımlar ile renklerin uyumu çevrenizdekileri etkilemekle kalmayacak sınırları zorlayacak. Dijibiz ile kendin hayal et ve kendin tasarla. Yüzlerce hazır şablon arasından sana en uygun olanı seç ve renk uyumunu yakala. En etkili tasarımın senin olmasını istiyorsan mutlaka renklerin dilini keşfetmelisin. Örneğin sıcak bir yemek menüsü hazırlayacaksanız asla soğuk bir renk tercih etmemelisiniz. Mesela burada mavi bir ton kullanmak yanlış olacaktır. Aynı şekilde soğuk bir içecek tasarımı yapmayı planlıyorsanız asla kırmızı ve turuncu bir renk tercih edemezsiniz. Bu sizin tasarımınızı yerle bir edebilir. Etkililiğini yüzde yüz düşürmek için yeterlidir.

Dijibiz ile renklerin uyumunu yakalamak oldukça keyifli. Yaptığınız grafik tasarımı ileri ki bir tarihte tekrar işinize yaracak olursa bunu güvenli bir şekilde arşivleyebilirsiniz. Yıllar sonra dahi aynı tasarımınız aynı şekilde sizinle kalacaktır. Tek yapmanız gereken web sitesi üzerinden Dijibiz yazarak üye olup giriş yapmak olacak. Size ait açılan tasarım odacıklarında dilediğiniz şekilde çalışmalarınızı yürütebilir ve saklayabilirsiniz. Hemen sizde üye olarak profesyonel bir grafik tasarımcısına ihtiyaç duymadan kendi çalışmalarınızı kendiniz keyifli bir şekilde yapabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?